DDŠ a ZŠ Kostelec nad Orlicí

Historie:

"Dětský domov v Kostelci nad Orlicí je pokračovatelem a nositelem dnes bezmála stoletých tradic práce na úseku mládeže mravně narušené. Časopis Orličan (Kostelec nad Orlic, roč. VIII, č. 9, str. 3 z 1. března 1919) přinesl zprávu, že:“V těchto dnech zahajuje činnost Chlapecká výchovna české zemské komise pro hochy mravně vadné v bývalém studentském Zoubkově útulku v Kostelci nad Orlicí (založen v r. 1902, zrušen v r. 1917). Do ústavu bude přijato asi 60 hochů mravně vadných, to je takových, kteří se ocitli již vlastním chováním na cestě mravní zkázy a zločinnosti a neb těch, kteří následkem válečných událostí neb rodinných a jiných poměrů, postrádají řádné výchovy, takže by zpustli."

Tolik z historie našeho zařízení :-)

Dnes je náš 'Dětský domov se školou' moderním zařízením, které implementuje evropské principy výchovy dětí, které jsou aplikovány každodenní činností pod dohledem příslušných orgánů (Státní zastupitelství, PČR, Etická komise MŠMT a Školní inspekce ČR). 

Naše poslání je pomoci dětem v jejich těžké, nezaviněné životní situaci, kdy vyrůstají v neúplných rodinách bez rodinného zázemí, kde nemají pevný výchovný vzor a základní společenské návyky.

Doufáme, že se nám, pod vedením zkušených pedagogů, psychologů, etopedů, podaří ukázat nebo alepoň naznačit správnou 'Cestu životem'.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.